"Dzieciństwo bez pomocy"
Podświetlenie szkoły w ramach podsumowania akcji „Dzieciństwo bez przemocy”
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Dzieciństwo bez przemocy”, której celem jest zwrócenie uwagi na problem krzywdzenia najmłodszych i podkreślenie potrzeby budowania bezpiecznego, wspierającego środowiska dla dzieci.
W ramach symbolicznego gestu solidarności oraz wsparcia dla wszystkich działań na rzecz ochrony praw dziecka, budynek szkoły został podświetlony na czerwono.
To światło jest wyrazem naszej jedności i zaangażowania w tworzenie szkoły, w której każde dziecko czuje się bezpieczne, szanowane i wysłuchane. Chcemy, aby ta iluminacja była nie tylko znakiem sprzeciwu wobec wszelkich form przemocy, ale także przypomnieniem, że każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda dzieciństwo dzisiejszych i przyszłych pokoleń.
Akcja „Dzieciństwo bez przemocy” to nie jednorazowe wydarzenie, lecz ważny element edukacji i świadomego budowania relacji opartych na empatii, wsparciu i zrozumieniu. Jako społeczność szkolna deklarujemy gotowość do dalszego działania, rozmów i wzmacniania ochrony dzieci w codziennej praktyce.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!