Dzień Pszczoły
.
Dzień Pszczoły w naszym Oddziale Przedszkolnym!
To był niezwykle pracowity, „słodki” i pełen wrażeń dzień. Nasze przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych odkrywców przyrody, aby poznać fascynujący świat tych małych, ale niezwykle pożytecznych owadów.
Co działo się w naszym królestwie?
Edukacja przez zabawę: Dzieci obejrzały film edukacyjny, poznały etapy narodzin pszczoły oraz dowiedziały się, jak wygląda życie w ulu.
Tajemnice pracy pszczelarza: Przedszkolaki zobaczyły, jakich narzędzi używa pszczelarz i jak chroni go specjalny strój.
Słodka degustacja: Najwięcej radości sprawiło próbowanie różnych rodzajów miodu. Mniam!
Kreatywne rączki: W ramach zajęć plastycznych powstały przepiękne, żółto-czarne pszczółki z plasteliny i papierowych rolek.
Pszzzele zabaw: Nie zabrakło wesołych tańców do piosenki o Pszczółce Mai oraz gier ruchowych „z kwiatka na kwiatek”.
Dzięki tym zajęciom nasze maluchy już wiedzą, jak wielkie znaczenie mają pszczoły dla całego świata i dlaczego musimy o nie dbać. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia każdy mały pracuś otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji poniżej!

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!