Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest obchodzony corocznie 21 lutego.
Święto to zostało ustanowione 17 listopada 1999 roku przez UNESCO. Celem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową w kontekście dziedzictwa
kulturowego.
Język ojczysty jest dobrem każdego narodu.
To w nim wyraża się pamięć, tradycja, historia i kultura.
W naszej szkole obchody tego święta to cały cykl wydarzeń. W poszczególnych klasach uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania językowe. Odbyły się także konkursy:
W klasie I Konkurs „Mistrz Kaligrafii”, w klasach II i III „Mistrz Ortografii”, natomiast uczniowie klas V, VII i VIII rozwiązywali quiz „Znam nowe reguły ortografii polskiej”. W każdej z klas zostali wyłonieni zwycięzcy.
Dyplomy i nagrody zostały wręczone na apelu, podczas którego uczniowie prowadzący uroczystość przypomnieli historię święta, proces kształtowania się języka polskiego, jak również zwrócili uwagę na naszą odpowiedzialność za piękno mowy ojczystej.
Podczas apelu wszyscy uczniowie sprawdzili także swoją wiedzę, odgadywali zagadki dotyczące m.in.: pojęć gramatycznych, przysłów i powiedzeń. Okazało się również, że naprawdę dobrze znają lektury szkolne. Byli bardzo zaangażowani.
Brawa dla wszystkich uczniów!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!