Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
„Nie samym chlebem żyje dziecko, ale miłością, zachwytem, wyobraźnią, radością i smutkiem. Wszystko znajdzie w książce (…)”. G.L.
W każdej Szkole jest Ktoś, kto nie tylko pomaga w wyborze odpowiedniej książki, ale też jest cierpliwy, systematyczny, ma ogromną wiedzę z zakresu literatury i serce do książek. Taką osobą w naszej Szkole jest Pani Zuzia, która dba o funkcjonalność, estetykę i porządek w naszej Bibliotece.
29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu postanowiliśmy zaprosić wyjątkowego gościa. Była nim Pani Sandra Dominiak, Zastępca Dyrektora Biblioteki Domu Kultury w Sośnie.
Po przeczytaniu książki z Panią Sandrą odbyło się oficjalne pasowanie przyjęcia do grona czytelników. Było to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które zapamiętamy na długo.
Pamiętajmy, że czytanie książek rozwija naszą wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, kształtuje umiejętność samodzielnego myślenia i formułowania myśli, wzmacnia poczucie własnej wartości, ćwiczy pamięć i wiele, wiele innych pięknych rzeczy.
Czytajmy.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!