Polska droga do wolności - od Konstytucji po powstania
Polska droga do wolności – od Konstytucji po powstanie”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekonstrukcji historycznej poświęconej ważnym wydarzeniom takim jak: uchwalenie Konstytucji 3 Maja, powstanie kościuszkowskie, powstania listopadowe i styczniowe. Rekonstruktorzy z grupy Odrodzeni w sposób przystępny opowiedzieli o przyczynach, przebiegu oraz znaczeniu tych wydarzeń dla losów naszego kraju. Nie zabrakło także ciekawostek historycznych oraz prezentacji uzbrojenia i elementów umundurowania. Największym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna. Uczniowie mieli okazję przymierzyć historyczne mundury, wcielić się w role żołnierzy, a także sanitariuszy niosących pomoc rannym. To spotkanie było nie tylko cenną lekcją historii, ale również inspirującym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.
W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy do naszej Rady Rodziców, która w całości sfinansowała ten pokaz. Dzięki temu, każdy uczeń naszej szkoły mógł wziąć udział w tej żywej lekcji historii.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!