Wyjście z klasą
Uczniowie klas I -VIII z naszej szkoły skorzystali z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej
pn. "Wyjście z klasą", które polegało na dofinansowaniu jednodniowych wyjść uczniów szkół podstawowych.
W ramach tego programu w piątek 5 grudnia udaliśmy się do Bydgoszczy.
Pierwszym przystankiem było kino Helios, gdzie obejrzeliśmy film edukacyjny pt. "Skrzat nowy początek". Po filmie zjedliśmy obiad w Mc Donald i ruszyliśmy dalej.
Kolejnym punktem naszej wycieczki były Młyny Rottera, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których uczyliśmy się tworzyć złudzenia ruchu i animacji za pomocą prostych urządzeń, takich jak taumatrop i fenakistiskop, odkrywając przy tym podstawy kinematografii i percepcji wzrokowej, łącząc naukę z zabawą i historią kina.
Po warsztatach udaliśmy się na wystawę SOWA, która jest strefą odkrywania, wyobraźni i aktywności.
Jest to miejsce wypełnione interaktywnymi eksponatami, które ożywają dzięki interakcji z odwiedzającymi. Mogliśmy sprawdzić: czy nasza twarz jest symetryczna, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała, czym różni się od krótkotrwałej oraz zmierzyć się z siłą grawitacji.
Zadowoleni wróciliśmy do domów.
https://www.facebook.com/share/p/1FGu5rEjjX/
https://www.facebook.com/share/v/17TLX7zGEY/
#wyjsciezklasa

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!