Każde drzewo, to okruch wieczności
Sadzimy Las, bo „każde drzewo, to okruch wieczności"
Od najwcześniejszych lat szkolnych dzieci dowiadują się, że środowisko naturalne jest naszym wspólnym dobrem, o które jesteśmy zobowiązani dbać. W naszej Szkole organizowane są różnego rodzaju inicjatywy prozdrowotne, zwłaszcza takie, dzięki którym dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się, dlaczego przyroda (również lasy) jest ważna i jak dbać o nią na co dzień.
31.10.2024 r. uczennice i uczniowie klas od 0 do VIII wzięli udział w akcji sadzenia lasu, która została zorganizowana przy współpracy z Leśnictwem Świdwie w miejscowości Dębiny pod kierunkiem Pana Leśniczego Marka Sobczyk uczniowie i uczennice posadzili sadzonki drzew. Młodzież pracowała wyjątkowo szybko i sprawnie, a nadzorujący ich działania doskonale wywiązali się z roli nauczycieli terenowych zajęć przyrody. Po zakończeniu prac uczennice i uczniowie odpoczęli przy ognisku.
Akcja ta dała uczniom i uczennicom możliwość integracji, docenienia ciężkiej pracy leśników i zapoznania się ze znaczeniem lasu dla współczesnego człowieka.
„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa,
W brązie zachodu kute wieczornym promieniem"
Leopold Staff, „Wysokie drzewa"


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!