Narodowe Święto Niepodległości
Szkoła Podstawowa w Przepałkowie zainaugurowała obchody Święta Niepodległości w gminie Sośno. 8 listopada o 12.30 rozpoczął się uroczysty apel z udziałem pocztu flagowego szkoły (po raz pierwszy). Następnie uczniowie oddziału przedszkolnego zaśpiewali piosenkę pt. „To jest Polska” oraz wykonali taniec patriotyczny. Także dzieci z klasy I i II pięknie wykonali piosenkę pt. „Co to jest niepodległość”. Kulminacyjnym punktem piątkowego popołudnia był występ uczniów z klasy 6, 7 i 8, którzy swoją wspaniałą recytacją utworów poetyckich i śpiewem pieśni patriotycznych, przenieśli oglądających w przeszłość – w czasy, kiedy to Polacy próbowali odzyskać niepodległość.
Na gminną uroczystość do szkoły przybyły władze samorządowe z wójtem gminy Sośno – Panem Piotrem Dobrzańskim na czele, dyrektorzy placówek oświatowych, sołtysi, Rada Rodziców, rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz przyjaciele szkoły.
Serdecznie dziękujemy uczniom za wszystkie wrażenia, których dostarczyli swoimi występami. To była wspaniała lekcja historii.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!