Przyjemne z pożytecznym
W dniu 27 listopada 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Sępólna Krajeńskiego. Mieli przyjemność obejrzeć w Centrum Kultury i Sztuki spektakle teatralne przygotowane przez artystów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Uczniowie młodsi obejrzeli przedstawienie pt. „Przyjaciele z Bullerbyn”, natomiast starsi - „Małego Księcia”. Oba spektakle były bardzo ciekawe.
Tego dnia również uczniowie wzięli udział w warsztatach, które odbyły się Gminnym Centrum Edukacji. Pierwsze z nich poświęcone były historii i kulturze Krajny, a poprowadzili je pracownicy Centrum Kultury i Sztuki, pani Małgorzata Senska, pani Patrycja Młodzik i pan Patryk Ciak. Uczniowie mieli okazję poznać bogate dziedzictwo regionu, dowiadując się wielu ciekawostek o jego przeszłości. W części praktycznej zajęć wykonywali świąteczne ozdoby – bombki, które ozdabiali wzorami inspirowanymi tradycyjnym haftem krajeńskim. Warsztaty te były nie tylko inspirujące, ale także pozwoliły uczestnikom rozwijać kreatywność i nawiązać głębszą więź z lokalnym dziedzictwem.
Drugie spotkanie dotyczyło wolontariatu i zostało zorganizowane przez prezesa i wiceprezesa Stowarzyszenia „Dorośli Dzieciom”, pana Jarosława Niemyjskiego i panią Paulinę Augustyńską - Kapsę. Młodzież dowiedziała się, czym jest wolontariat, jakie przynosi korzyści, oraz w jaki sposób można zaangażować się w działania na rzecz innych. Prowadzący opowiedzieli o działalności stowarzyszenia i przybliżyli uczniom przykłady projektów, w których można wziąć udział. Uczniowie poznali wolontariuszy pochodzących z Gruzji i Armenii, którzy aktywnie działają w placówkach w Sępólnie Kraj.
Oba wydarzenia były niezwykle wartościowe i spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Przyczyniły się do poszerzenia ich wiedzy, rozwinięcia umiejętności praktycznych oraz wzbudziły chęć do działania na rzecz lokalnej społeczności i pielęgnowania dziedzictwa regionu.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!