Szkole Koło Wolontariatu
W Szkole Podstawowej w Przepałkowie od kilku lat działa Szkolne Koło Wolontariatu, które od początku roku szkolnego 2025/2026 z wielkim zaangażowaniem włącza się w akcje charytatywne na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego.
W skład Szkolnego Koła Wolontariatu wchodzą uczniowie z klas 5-8, którzy dobrowolnie deklarują chęć niesienia pomocy potrzebującym.
Są nimi:
1. Maja Żubka
2. Patrycja Wawrzyniak
3. Wiktoria Walczak
4. Julia Falkowska
5. Wojciech Lewandowski
6. Magda Piotrowska
7. Agata Zwiewka
8. Bartosz Blejder
9. Jan Olski
10. Tymon Minor
Podczas zajęć plastycznych uczniowie klas 5–8 przygotowali propozycje logo wolontariatu SP w Przepałkowie.
Zwycięską pracą okazało się logo autorstwa uczennicy klasy 8 – Julii Falkowskiej.
Bank Spółdzielczy w Więcborku, doceniając inicjatywę i zaangażowanie naszej społeczności szkolnej, wsparł działania wolontariuszy, kierując się zasadą „Miej serce i patrzaj w serce” i zafundowal koszulki.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Pan Sławomir Maniawski Podczas krótkiego spotkania rozdał koszulki członkom wolontariatu.
Pani dyrektor otrzymała koszulkę z numerem 1, zachęcając uczniów do aktywnego udziału w akcjach i działaniach na rzecz potrzebujących.
Podsumowano również zbiórkę na rzecz Fundacji „Psie Nadzieje” w Sępólnie Krajeńskim oraz rozpoczęto kolejną – w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. W jej ramach zbieramy środki czystości dla rodziny objętej pomocą.
Czekamy na Państwa wsparcie, jednocześnie dziękując za dotychczasową pomoc i okazane serce.❤️


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!