Bal Wszystkich Świętych
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W WAŁDOWIE 28.10.2025 R.
W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień, w którym wspominamy tych, którzy już są w niebie. U progu tego dnia warto spojrzeć na swoje życie. Zadać sobie pytania: Kto nas stworzył? Po co żyjemy? 3. Co jest naszym przeznaczeniem? Podejmując refleksję przypominamy sobie, iż Pan Bóg nas stworzył i chce byśmy wszyscy byli w niebie. Powołanie do świętości jest powszechne. Świętość osiąga się przez sumienne wykonywanie swoich codziennych obowiązków, przy współpracy z Panem Bogiem. Jedna z prawd wiary mówi, iż Łaska Boża, jest do zbawienia koniecznie potrzebna.
Dlatego, by ożywić w sobie pragnienie dążenia do świętości, gdyż jak mówi tekst piosenki, którą śpiewaliśmy na Balu Wszystkich Świętych: „Taki duży, taki mały może świętym być. Taki gruby, taki chudy może świętym być. Taki ja, taki ty może świętym być”, zorganizowaliśmy, dzięki zgodzie naszych 3 Pań Dyrektorek, dnia 28 października 2025 r., w godz.: 9.00-11.00, w Szkole Podstawowej w Wałdowie, Bal Wszystkich Świętych, dla dzieci z 3 Szkół Podstawowych, które znajdują się na terenie naszej parafii pw.: św. Mateusza Ap. i Ew. w Wałdowie. Zaowocowało to tym, iż do Wałdowa, przyjechały dzieci, wraz z opiekunami, ze Szkół Podstawowych w Przepałkowie i w Zalesiu. Dzieci przybyły na Bal w przebraniu za Świętego, którego sobie wybrały. Na dzieci czekały: gry, zabawy oraz konkursy o tematyce świętości, a także popcorn. Dzieci łowiły ryby, w sztafecie po 20 osób przekazywały sobie aureolę, dopasowywały nazwy oraz życiorysy do obrazków Świętych, pisały na plakacie, kim dla mnie jest Pan Jezus? Fotografowały się przy obrazku ze skrzydłami Anioła... oprócz tego były tańce. Na koniec wręczyliśmy dyplomy za najpiękniejsze stroje, a dzieci wraz z opiekunami wróciły na zajęcia do swoich szkół.
Podsumowując warto podkreślić, iż takie spotkanie to nie tylko zachęta do dążenia do świętości ale i okazja do integracji dzieci i nauczycieli z 3 szkół leżących na terenie naszej parafii.
Bóg zapłać Paniom Dyrektorkom, Nauczycielom, Dzieciom i ich Rodzicom oraz Pracownikom ze Szkół Podstawowych: w Przepałkowie, w Wałdowie i w Zalesiu.
Ks. Krzysztof proboszcz


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!